środa, 14 listopada 2012

Porozmawiajmy o rozmowach w toku...


Pewnie każdy człowiek posiadający telewizor i kanał TVN zna osławiony program, prowadzony przez Ewę Drzyzgę, noszący nazwę "Rozmowy w toku". Można go oglądać pięć razy w tygodniu, a jak komuś mało to jeszcze powtórki w sieci znajdzie. 
Ostatnio w tymże programie modne są badania wariografem.
Jak każdy wie albo i nie wariograf to fachowa nazwa "wykrywacza kłamstw". To też w programie spotykamy się z różnymi tematami które badają prawdomówność partnerów w związku.


Był już program o:

 • wierności gejów (dwa razy)
 • prawdomówności partnerów
 • zdradzie w związkach
 • prawdomówności "po imprezie"
 • romansie w pracy
 • czy partner uprawia seks z "eks"
Dzisiaj był program o prawdomówności przyjaciółek. 

Zazwyczaj by oglądalność była duża wariograf wariuje i widzimy same ekrany z hasłem:
Ponieważ uczestnicy mają w zwyczaju nie przyznawać się do swoich zdrad i przewinień. 

Weźmy pod uwagę faceta, który zdradza swoją żonę. Para po 7 letnim stażu małżeństwa decyduje się wziąć udział w programie. Ona nie wie o jego zdradzie - podejrzewa, ale on upewnia ją w przekonaniu że "kocha tylko ją". Wariograf idzie w ruch. I nagle żona i cały świat dowiaduje się, że on jednak sypia z innymi kobietami, ma romans od 5 lat. Ona w ryk, on, że przeprasza i tak ją mocno kocha. Ta zdrada to przecież był "wypadek przy pracy". Wypadek , że się dowiedziała oczywiście, a romansu przerwać nie można...
Ile musieli mu zapłacić by tak upokorzyć swoją żonę?, teraz już za pewne byłą żonę... 

No ok nie osądzajmy faceta - bo to tylko przykład. Kobiety nie są święte, też zdradzają. 

Chodzi o fakt wystąpienia w takim programie, prania swoich brudów na widoku. No ok, nie układa im się - niech się rozwodzą nikt nie będzie tego przecież ocenił - ich życie, ich sprawa. Jednak taka sytuacja na wizji to aż niesmaczne.

Cały czas rodzą mi się pytania w głowie: 
 • Czy Ci ludzi mają za to płacone i za jaką cenę mogą się sprzedać i często upokorzyć?
 • Czy oni to robią, bo myślą że oszukają wykrywacz kłamstw a telewizja nie będzie szukała sensacji?
 • Boją się reakcji swojej połówki w cztery oczy i dlatego idą z tym do Drzyzgi?
 • Chcą być sławni, bo są w TV reszta się nie liczy? 
 • Jak bardzo musza być głupi by wywlekać takie śmieci przed milionami widzów?
Przecież wiadomo, że każda program tego typu by miał oglądalność musi wzbudzać emocje. Musi budzić sensacje. Z góry ma się pewność, że na 4 pary w takim odcinku przynajmniej trzej partnerzy zdradzają. Takie rzeczy interesują ludzi. Zdrada się sprzeda. Publiczność takich programów, chce niejako zobaczyć że inni mają gorzej. W duchu pośmiać się z takich ludzi. Osoby zdradzone chcą poczuć, że nie są same tak pokrzywdzone. Sprawcy zdrad szukają w tych programach usprawiedliwienia.

Co by był za sens pokazać cztery pary, których związki są przykładem. Kochają się Ona mu czasami nie wierzy, on jej też ale to zazdrość z miłości. Bla, bla, bla - przecież to nudne!

Wiemy dlaczego ludzie to oglądają. Tylko dlaczego ludzie biorą udział w tym calym przedstawieniu?

Znacie kogoś kto wystąpił w programie tego typu? Nie chodzi o ten konkretnie temat. Zastanawia mnie tylko czy oni tym ludziom płacą czy oni robią to ze swojej chęci i czy znają cały scenariusz "show"?

Na stronie można znaleźć informacje która, by wskazywała że z własnej woli:

14 komentarzy:

 1. Jak moge włączam rozmowy, ale te odcinki z wykrywaczem kłamstw sa irytucjące - mam wrażenie, że rozmowy odpuściły sobie trzymanie jakiegoś poziomu...A szkoda:/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też nie rozumiem takich ludzi. To pewnie chęć "sławy" i pokazania się w tv gna ich do takich programów.

  OdpowiedzUsuń
 3. ja też się zastanawiam po jakiego grzyba ci ludzie tam idą??? i zgadzam się z anjami, że rozmowy w toku bardzo obniżyły poziom, rzadko kiedy są teraz ciekawe tematy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak ostatnio wariograf sprzedaje się najlepiej. Też nie rozumiem, co kieruje ludźmi, by tak intymne sprawy roztrząsać w tv.

  OdpowiedzUsuń
 5. czego to ludzie dla kasy nie zrobią? Wszystko!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi też się wydaje, że im płacą za te głupie teksty. Tematy z wariografem albo z upijaniem się nieletnich, albo o seksie dziwie się, że ci ludzie takie rzeczy mówią!

  OdpowiedzUsuń
 7. dziś przypadkowo widziałam urywek programu ale i tak nie oglądam i nie przepadam za tym

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja bym się nie zgłosiła. Chociaż kiedyś miałam propozycję z tvn aby wystąpić w programie i opowiedzieć o sobie.

  OdpowiedzUsuń
 9. To program z kategorii najbardziej żenujących, zęby bolą gdy oglądam, więc nie oglądam :). Zapraszam do siebie po odbiór wyróżnienia: http://matkaczworokatna.blogspot.com/2012/11/zaskakujace-wyroznienie.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Oczywiście, że im za to płacą. Za samo siedzenie na publiczności dostaje sie pieniądze, za wypowiedzi - dodatkowe pieniądze, a za udział bezpośredni - największe pieniądze.
  Ba! Założę się, że gdyby przestudiować głębiej historię programu, to niektórzy bohaterowie pojawiają się po kilka razy - w innych rolach. To tak jak z innymi programami w TVN-ie: Surowi rodzice, gdzie jeden z surowych rodziców grał wcześniej w Ukrytej prawdzie i Pamiętnikach z wakacji. W mediach wszystko jest wykreowane i wyreżyserowane, odpowiednio zmontowane i puszczone w obieg, żeby robić kasę.
  Dlatego już się nawet nie pieklę, kiedy to widzę. Kiedyś myślałam, że rozniosę z nerwów telewizor, bo nie mogłam patrzeć na głupotę tych ludzi.
  Wydaje mi się, że jedynymi rzeczywistymi osobami w telewizji są goście w programach śniadaniowych. Cała reszta to wynajęta banda ludzi mających aspiracje na aktorów, ale nie nadająca się nawet do seriali.
  Ot.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kiedyś oglądałam "Rozmowy" bo były naprawdę ciekawe tematy. Teraz kojarzą mi się już tylko z Jerrym Springerem. A z tego co piszesz (bo dawno oglądałam więc nie jestem na bieżąco) to i tematyka taka sama.

  OdpowiedzUsuń

Dzięki za podzielenie się Twoją opinią.
Zapraszam ponownie :)

Ps. Komentarze ze spamem są usuwane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.