piątek, 9 listopada 2012

Książki przeczytane - zapomniane czy zapamiętane?


Uwielbiam czytać. Praktycznie wszystko. Zazwyczaj od deski do deski. Liczy się zarówno ilość i jakość. Książki są tym lepsze im mają więcej stron i im więcej wciągającej treści w nich jest. Od zawsze w miesiącu czytałam około 20 książek to taka uśredniona liczba, bo wszystko zależało od czasu wolnego, zaliczeń na studiach, randek i pracy. Odkąd Maleńka jest na świecie i zaczęłam blogować - ta  liczba drastycznie spadła do średnio 10 miesięcznie, ale zawsze coś.


Sporo książek kupuje jednak najwięcej wypożyczam z gminnej biblioteki. Gmina mała to i zasób książek do "dużych" nie należy. Już kilkakrotnie wypożyczyłam tą samą książkę. Niestety gdy liczba przeczytanych pozycji jest większa niż dobre kilka lub kilkanaście tysięcy - nie idzie spamiętać wszystkiego.

Z tego powodu dołączyłam jako uczestnik do programu społecznościowego na www.lubimyczytać.pl. Gdzie zaznaczam które książki są przeze mnie przeczytane i kiedy, co czytam obecnie i co chce przeczytać. Zazwyczaj do ostatniej kategorii dodaje książki których recenzje znalazłam u Was (:* dzięki). Można tam tworzyć także inne kategorie na które dzielimy pozycje literatury zwane półkami.
Moją ulubioną kategorią specjalną jest "Chce na prezent" - co ma szczególne odniesienie do posta o mnie jako zmorze prezentowej najbliższych.

Ostatnio dodałam tam również półkę 100 książek które trzeba przeczytać z listy Guardian. To moje marzenie przeczytać je wszystkie... Czy starczy mi na to życia - okaże się! Jak ktoś zainteresowany listę znajdziecie TUTAJ.

Co prawda do serwisu przystąpiłam niedawno - więc pozycji książkowych jest niewiele, ale już niedługo myślę że przyśpieszę proces.

Więcej o serwisie "Lubimy Czytać":
Serwis umożliwia dodawanie ocen książkom, po czym sugeruje Ci inne pozycje które mogą Ci się spodobać. (Po 40 pozycjach). Można również łączyć się z innymi w znajomych, kopiować od kogoś półki i wiele innych ciekawych możliwości. Przede wszystkim mamy także możliwość zobaczenia ogólnej oceny książki i przeczytania ciekawych recenzji.
Istnieje również aplikacja na urządzenia przenośne, więc mamy dostęp do naszej wirtualnej biblioteczki również przez telefon.

Poniżej kilka screenów z serwisu:
Przydatna informacja dla osób, które prowadzą blogi na temat książek. Można wprowadzić widget który pokaże Twoim czytelnikom, Twój profil na "lubimy czytać" oraz książki które już przeczytałaś, czytasz i masz zamiar przeczytać. Jest to ciekawe rozwiązanie bo Twoi czytelnicy wiedzą jaką kolejną książkę opiszesz. Jak dodać widget do bloga dowiesz się TUTAJ.


6 komentarzy:

 1. Też mam konto w serwisie,kocham czytać.
  Niestety głównie przed snem, bo tylko wtedy miałam czas, a teraz znowu przeczytam 2-3 strony i momentalnie odpływam.
  Boję się co to będzie przy maluchu :(

  OdpowiedzUsuń
 2. ale dzis u Ciebie książkowo na obydwu blogach ;) ja też lubię czytac, więc z prezentem trafiłas ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też bardzo lubię książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. o mamo ;)) 10 miesięcznie to mało? to ja się chowam...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też uwielbiam czytać, tylko niestety ostatnimi czasy coraz mnie mam na to czasu wolnego:(((

  OdpowiedzUsuń
 6. Przypomniałaś mi, że i ja mam tam konto ;) Tylko coś z czytaniem ostatnio marnie u mnie, tylko poradniki dla rodziców.

  OdpowiedzUsuń

Dzięki za podzielenie się Twoją opinią.
Zapraszam ponownie :)

Ps. Komentarze ze spamem są usuwane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.